
Badanie neurologiczne
w ZRM i SOR

Kiedy?
-
10 marca 2025 r., godz. 8:45-12:30
Wybrany termin zaznacz w formularzu rejestracyjnym (rejestracja poniżej).
Gdzie?
Aplikacja Clickmeeting, zajęcia online.
Link do zajęć otrzymasz po dokonaniu rejestracji i opłat.
Tematyka
-
Podstawy badania neurologicznego w ZRM i SOR. Wywiad. Przytomność, ustawienie i ruchomość gałek ocznych, ocena źrenic, pole widzenia, mowa, symetria twarzy, siła mięśniowa, koordynacja, odruchy.
-
Rozpoznanie objawów neurologicznych towarzyszących udarowi mózgu i innym zaburzeniom neurologicznym.
-
Studium przypadków pacjentów z podejrzeniem udaru mózgu i kwalifikacja do właściwej ścieżki leczenia.
-
Padaczka. Przyczyny, podział, symptomatologia i postępowanie przedszpitalne. Stan padaczkowy i jego powikłania. Studium przypadków.

O prowadzącym
dr n. med. Krzysztof Banaszkiewicz
Specjalista neurolog z 15-letnim stażem. Absolwent Wydziału Lekarskiego UJ CM. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Neurologii UJ CM oraz w ramach własnej specjalistycznej praktyki lekarskiej. Był zastępcą ordynatora Oddziału Neurologii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Doktor nauk medycznych, autor i współautor wielu publikacji naukowych dotyczących chorób zwyrodnieniowych mózgu. Uczestnik krajowych zagranicznych kongresów naukowych z dziedziny neurologii. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Zaburzeń Ruchowych, Europejskiej Organizacji Udaru (European Stroke Organization), badacz w ramach Europejskiej Sieci Choroby Huntingtona.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem farmakologicznym schorzeń układu nerwowego. Szczególne miejsce wśród zainteresowań zawodowych zajmują choroby neurodegeneracyjne (choroba Parkinsona i inne choroby ruchu oraz choroba Alzheimera i otępienia). Był czynnie zaangażowany w profilaktykę udaru mózgu, nadzorując projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych “Pomyśl o mózgu” finansowany z budżetu Unii Europejskiej. Od 2006 r. zajmuje się prowadzeniem badań klinicznych. Do tej pory był zaangażowany w projekty naukowe dotyczące drżenia rąk, choroby Parkinsona, miastenii gravis, polineuropatii, choroby Huntingtona, choroby Alzheimera, udaru mózgu i stwardnienia rozsianego. W niektórych pełni rolę głównego badacza.
Punkty edukacyjne: 5 punktów
-
Za każdą godzinę seminariów przysługuje 1 punkt edukacyjny.
-
Program Seminarium jest zatwierdzony przez wojewódzkiego konsultanta ds. medycyny ratunkowej i jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 18 sierpnia 2023 r w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego ratowników medycznych.
-
Ratownik medyczny za uczestnictwo w seminariach może zdobyć maksymalnie 40 punktów edukacyjnych w danym okresie rozliczeniowym.
Warunki uczestnictwa i płatność
UWAGA! Do 2 marca trwa promocja: wszystkie Seminaria KSR 10% taniej!
Cena promocyjna: 115 zł*
*cena przed promocją 129 zł
Dla uczestników wcześniejszych edycji dowolnych zajęć:
Seminaria KSR w 2025 roku
10% taniej!
(z wyjątkiem TRIAGE ESI. 5.0)
*Promocje można łączyć
Cena promocyjna do 2 marca
dla uczestników wcześniejszych seminariów:
103 zł!
*cena przed promocją 129 zł
Gwarancją uczestnictwa w seminarium jest dokonanie rejestracji
oraz uiszczenie opłaty na wskazany numer konta lub za pomocą BLIK.
Jeśli potrzebujesz fakturę wpisz dane w odpowiednim polu formularza rejestracyjnego.
Nr konta, na które należy dokonywać wpłat:
mBank
21 1140 2004 0000 3302 5597 2556
RATOWNICTWO I EDUKACJA
Piotr Kominek
ul. Białoruska 63/8
30-638 Kraków
NIP 6762291341
REGON 120268899
Numer telefonu do wpłat BLIK:
+ 48 509 259 869
W tytule prosimy wpisać: Seminarium Neurologia, wybrany dzień, imię i nazwisko uczestnika.
Po weryfikacji Twojego zgłoszenia oraz wpłaty otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz innymi niezbędnymi informacjami.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania terminu seminarium ze zwrotem opłat zrealizowanych przez zgłoszonych uczestników, w przypadku braku odpowiedniej ilości zgłoszeń.