
Seminaria CBRNE dla Personelu Medycznego
11 mar - 12 mar 2025

Kiedy?
11-12 marca 2025, godz. 9:00-16:00 / 10:30-16:45
Gdzie?
Aplikacja Clickmeeting, zajęcia ONLINE.
Link do zajęć oraz instrukcje logowania otrzymasz po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i dokonaniu opłat.
Program
11 marca (8 punktów ed.)
-
9:00 - 10:30: Środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego działającego w zdarzeniach CBRNE. Prowadzący: mjr Łukasz Romaniuk
-
10:30 - 12:00: Bojowe Środki Trujące. Działania ratunkowe w zdarzeniach CBRNE (podział na strefy, czynności w poszczególnych strefach). Prowadzący: mjr Łukasz Romaniuk.
-
12:10 - 13:40: Dekontaminacja wstępna i właściwa pacjentów poszkodowanych w zdarzeniach CBRNE. mł. kpt. mgr Kamil Biały.
-
13:45 - 15:15: Przygotowanie Państwowej Straży Pożarnej na działania w zdarzeniach CBRNE i współprace z personelem medycznym.
12 marca (8 punktów ed.)
-
9:00 - 10:30: Schemat badania pacjenta (MAR)2 i (MARCHE)2, ocena według schematu CRESS. Przedszpitalne działania medyczne w zdarzeniach CBRNE. Toksydromy i podstawowe odtrutki. Prowadzący: mgr Sebastian Pilarczyk.
-
10:30 - 12:00: Choroba popromienna. Skala METREPOL jako narządzie do oceny narażenia pacjenta na promieniowanie jonizujące. Prowadząca: dr Barbara Seweryn -
-
12:00 -12:15: Przerwa.
-
12:15 - 15:15: E/CBRNE: rozpoznanie zagrożenia z zakresu E, obrażenia ciała wywołane różnymi urządzeniami wybuchowymi, środki ochrony indywidualnej dla służb mundurowych na zdarzenia z użyciem E, postępowanie przedszpitalne z pacjentem z obrażeniami wybuchowymi, postępowanie z funkcjonariuszem narażonym na E/CBRNE, nielegalne laboratoria i substancje prawnie zakazane - zagrożenia. Prowadzący: Jakub Janiak.
Możesz również zarejestrować się na pojedyncze seminaria wchodząc w zakładkę SEMINARIA
Punkty edukacyjne (16 punktów ed.)
-
Za każdą godzinę seminariów przysługuje 1 punkt edukacyjny.
-
W trakcie całej Sesji możesz zdobyć 16 punktów edukacyjnych.
-
Program Seminariów jest zatwierdzony przez wojewódzkiego konsultanta ds. medycyny ratunkowej i jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 18 sierpnia 2023 r w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego ratowników medycznych.
Prowadzący
mjr Łukasz Romaniuk
Kierownik Cyklu obrony przed bronią masowego rażenia (CBRN) i epidemiologii wojskowej w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Z wykształcenia diagnosta laboratoryjny ze specjalizacją laboratoryjnej toksykologii medycznej. Specjalista CBRN (zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych). Instruktor NAEMT TCCC (NAEMT Tactical Combat Casualty Care) – posiada tytuł instruktora ratownika pola walki. W Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi jest odpowiedzialny za prowadzenie kursów związanych z udzielaniem pomocy poszkodowanym bronią masowego rażenia oraz toksycznymi środkami przemysłowymi, kurs awarie chemiczne prowadzony wraz z Akademią Sztuki Wojennej. Duże doświadczenie w prowadzeniu tych zajęć i wkład w rozwój tematyki CBRN od strony medycznej.
mł kpt. Kamil Biały
Kamil Biały – funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, ratownik medyczny, pielęgniarz oraz nauczyciel akademicki. Redaktor naczelny magazynu "W Akcji". Absolwent studiów podyplomowych „Nadzór sanitarno-epidemiologiczny” oraz "Materiały niebezpieczne i ratownictwo chemiczne". Wykładowca oraz instruktor w ramach szkoleń specjalistycznych z ratownictwa chemicznego oraz zagrożeń CBRNE. W swojej pracy dydaktycznej i naukowej zajmuje się zagrożeniami CBRNE/HAZMAT w aspekcie ratownictwa medycznego oraz dekontaminacji osób poszkodowanych. Autor i współautor wielu artykułów oraz prelegent licznych wystąpień.
Jakub Janiak
funkcjonariusz Policji, ratownik medyczny, inżynier chemik procesowy, w pracy zawodowej na co dzień zajmuje sę tematyką CBRNE. Ukończył Politechnikę Wrocławską na kierunku Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Energetyka: Odnawialne Źródła Energii, Ratownictwo Medyczne w Wyższej Szkole Medycznej w Kłodzku. Prowadzi zajęcia z medycyny (BLS, KPP, TC3) oraz CBRNE. Tematyki CBRNE uczył się w European CBRNE Training Centre w Budapeszcie oraz podczas kursu live agents w SUJCHBO w Czechach. W kraju brał udział w pilotażowym programie kursów CBRNE dla służby kontrterrorystycznej w CS PSP w Częstochowie - najpierw jako uczestnik, a później w roli instruktora.
dr Barbara Seweryn
ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, instruktor CBRNE w projekcie CBRNE Medycyna, wykładowca w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej CM UJ. Prywatnie zapalona tatercznika i himalaistka.
mgr Sebastian Pilarczyk
ratownik medyczny, pracownik Systemu Wczesnej Interwencji Terapeutycznej (SWIT) Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członek Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej, instruktor CBRNE specjalizujący się w działaniach przedszpitalnych.
Warunki uczestnictwa i płatność
Gwarancją uczestnictwa w seminarium jest dokonanie rejestracji oraz uiszczenie opłaty w wysokości 499 zł za osobę za sesję (za 2 dni) na wskazany numer konta lub za pomocą BLIK.
Uwaga: cena promocyjna 429 zł tylko do 2 marca 2025!
*Cena przed promocją 499 zł
Dla uczestników wcześniejszych edycji Seminariów KSR:
10% taniej na Seminaria KSR w 2025 roku!**
(z wyjątkiem TRIAGE ESI. 5.0)
** Promocje można łączyć
Cena promocyjna do 2 marca 2025 dla uczestników wcześniejszych seminariów KSR: 399 zł!
*cena przed promocją 499 zł
Nr konta, na które należy dokonywać wpłat:
mBank 21 1140 2004 0000 3302 5597 2556
RATOWNICTWO I EDUKACJA
Piotr Kominek
ul. Białoruska 63/8
30-638 Kraków
NIP 6762291341
REGON 120268899
Numer telefonu do wpłat BLIK:
+ 48 509 259 869
W tytule prosimy wpisać: Seminaria CBRNE, imię i nazwisko uczestnika.
Po weryfikacji Twojego zgłoszenia oraz wpłaty otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem rejestracji oraz innymi niezbędnymi informacjami.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania terminu seminarium ze zwrotem opłat zrealizowanych przez zgłoszonych uczestników, w przypadku braku odpowiedniej ilości zgłoszeń.